Çarşamba, Eylül 17, 2008

heh bu da oldu tam oldu :sbugün -polonyalı, koreli ve türk- üç arkadaşımla Amerikan konsolosluğunun Uluslararası Kadınlar Derneğine üye olduk.

çeşitli kurslar, etkinlikler var.

e hadi kaydolmuşken bir kaç tane seçelim de aktifleşelim dedik.

gözüme ilk fotoğrafçılık kulübü takıldı. beynimden bir yandan iyi bir fotoğraf makinesi almalıyımı geçirirken, diğer yandan da diğer etkinliklere, kurslara göz atıyordum.

Sujin (Koreli) hemen yemek kurslarına atıldı. çeşitli takılar, resim, çiçek vs bir ton kurs var, karar veremiyoruz -ki zaten el işleriyle aram pek iyi değil ben onları pas geçiyorum.

Şarap tadımcılığı, müze gezmeleri, dünya edebiyatı, ispanyolca, vs benim gözüm onlarda.

birden karşımda çok hoş hintli bir bayanla gözgöze geldim. önünde durduğu standa baktım "geleneksel hint dansları, Bollywood" yazıyordu. o an şaka olsun diye arkadaşlarıma dönüp, "heh aradığım kursu buldum" dedim. dedim demesine ama ciddiye alacakları hiç aklıma gelmemişti. Nikki ile Sujin hemen koşup kaydoldular ve Banu'yla bana dönüp "e hadi sizin yüzünüzden kaydolduk, gelsenize" dediler :s

çaresizce gidip biz de kaydolduk.

haftaya başlıyor :s

aman Allahım artık "hint dans"ı şeediicem :s

ee şimdilik Bollywood effennim zamanla Hollywood'a terfi edeceğiz zannımca :P

4 yorum:

Adsız dedi ki...

sırf o takılar o elbiseler için yapılır o dans edicim :)

edi.ben dedi ki...

offf di mi ama Diagonal'im ya... yapılır gerçekten, e yapıcam valla :)

sessiz ve soluksuz dedi ki...

ama hint dansı akıcı ve anlam doludur ve bence bi kadına çok yakışır :) haadi iyi danslar...ben can

edi.ben dedi ki...

ben de severim hint danslarını Can... Almanya'da video furyasının olduğu zamanlarda annemler hep türk filmi ve hint filmi alırlardı izlemek için, dans sahnelerinde figürlere ve kıyafetlerle takılara bayılırdım. demek bi' şekilde işlemiş içime :)